ISO 45001-sertifisering

Rådgivning på vei til sertifisering

Ta arbeidsmiljøet på alvor

Et godt arbeidsmiljø kommer ikke av seg selv, det må forankres i måten virksomheten ledes på.

ISO 45001 gjør det mulig for virksomheter å bygge et ledelsessystem for arbeidsmiljø. Når mål og rutiner er integrert i ledelsessystemet, blir det lettere å jobbe riktig – hver dag. 

En god start er å kartlegge hvor dere står i dag og sammenligne med kravene i standarden. Ofte handler det om å få struktur på det som allerede finnes, og lukke hullene der det trengs.

Vårt kundeløfte: Vi følger deg helt i mål til ISO-sertifikatet

Vårt kundeløfte:

Vi følger deg helt i mål til ISO-sertifikatet

Våre rådgivere har lang erfaring med ISO-sertifisering – og vet hva som skal til for å komme i mål på en ryddig og effektiv måte. Først gjennomfører vi en gap-analyse som viser hvor dere står i dag – sett opp mot kravene i ISO 27001. Deretter legger vi en strukturert plan for veien videre, og følger dere gjennom hele prosessen – fra kartlegging til sertifikat. Du får en stødig rådgiver ved din side, og et system som fungerer i praksis.
Foto: Gruppebilde Compendia-ansatte på et svaberg med sjø i bakgrunnen etter strandryddeaksjon

Sertifiseringsprosessen

Veien til ISO 9001-sertifisering starter med innsikt: hele virksomheten må kartlegges for å vurdere samsvar med standardens krav.

Vi bistår med å identifisere prosesser, gjennomføre relevante workshops og sammenfatte funnene i en tydelig rapport. Dette gir deg oversikt over eventuelle avvik – og et godt grunnlag for å lukke gapene.

Selve sertifiseringen utføres av et eksternt sertifiseringsorgan, men vi følger deg hele veien frem til revisjon – og videre.

Sertifikatet er gyldig i tre år, så lenge virksomheten kan dokumentere at styringssystemet er i aktiv bruk. Compendia kan bistå med alt fra årlige handlingsplaner og interne revisjoner til oppfølging av kvalitetsprestasjoner.

Flere sertifiseringer?

Ekspertene våre har lang erfaring med ISO 9001ISO 14001 og flere andre standarder. Vi hjelper deg gjerne med andre sertifiseringer også.
Vi har god erfaring med å implementere flere ISO-standarder samtidig. Dette kan spare tid og være gunstig for virksomheten.

Rådgiverne våre:

Sonja Marie Skår

Seniorrådgiver HMSK & sertifisert kvalitets- og arbeidsmiljøleder

Morten Rydningen

Seniorrådgiver HMSK & sertifisert revisjonsleder

Anne Aase

Seniorrådgiver HMSK

Sigve Klakegg

Seniorrådgiver HMSK

Kari-Anne Thu

Rådgiver HMSK

Stella B. Falkeid

Rådgiver HMSK

Rådgiverne våre har bred erfaring. 

De har hjulpet mange virksomheter innen ulike bransjer med rutiner innen HMS, kvalitet og forbedring.

Ta kontakt, så hjelper vi deg å komme i gang med ISO 9001-sertifisering i din virksomhet.

Mer informasjon, demo eller pristilbud

Send oss noen ord

Felt merket med * må fylles ut.

+47 51 77 08 00

tilgjengelig fra 08:00-16:00